3 tipy ako vylepšiť posteľ

Autor:emislovensko

Publikované dňa 23.06.2013

  • 3 tipy ako vylepšiť posteľ

3 tipy ako vylepšiť posteľ

Mali ste niekedy pocit, že sa prevaľujete v posteli už fakt nekonečne dlho a stále si neviete nájsť tú správnu polohu? Ak ste z toho vinili svoj mozog, nemuseli ste sa mýliť. Avšak, najčastejším problémom je práve vaša posteľ.

Neznamená to, že ju máte vymeniť, stačí vybrať správne doplnky, ktoré ju oživia a spríjemnia. Mať pohodlnú posteľ, do ktorej sa každý večer tešíte, je oveľa jednoduchšie, ako ste si mysleli. Vďaka maličkostiam sa budete tešiť do postele, okamžite zaspíte a navyše, zobudíte sa dokonale oddýchnutý a naštartovaný do nového dňa.

Nastartovana do noveho dna


Dekoračné vankúše

Ak patríte medzi tu hŕbu ľudí, ktorá považuje dekoračné vankúše za zbytočnosť, na chvíľu zastavte a zamyslite sa. Pamätáte si ich z bytu vašej mamy, starej mamy a dokonca aj prastarej mamy. Náhoda? Určite nie. Už dlhé desaťročia zohrávajú dôležitú rolu v našich životoch.

dekoracne vankuse

Prvou je účelnosť. Skvele si na nich odpočiniete, naberiete nové sily, oceníte ich pri relaxácií či čítaní obľúbenej knihy. Druhou je ozdobnosť. Dokonale oživia posteľ, dodajú šmrnc a štýl celej spálni. Môžete si vybrať z množstva na dotyk príjemných materiálov, farieb a motívov podľa vášho vkusu. Ešte stále pochybujete?

dekoracne vankuse


Vhodný matrac

Vstávate ráno dolámaný a nevyspatý? Tento problém najčastejšie pramení z neuváženej voľby matraca. Matrac, na ktorom sa chystáte spávať aspoň 10 rokov, nemôžete predsa vyberať na základe minútového skúšobného ležania v predajni. Latexový, penový, polyuretánový, pružinový, taštičkový, či matrac s pamäťovej peny? Možností je halda, no existuje niekoľko rád a tipov, ktoré vám pomôžu s výberom, a dokonca zohľadnia vaše požiadavky a potreby. Hor sa vyberať matrace!

Matrac

Deka

Vynikajúcim či už dekoračným alebo aj funkčným riešením je deka. Okrem zútulnenia a skrášlenia vášho spiaceho kráľovstva nájde využitie v každom ročnom období. Počas letných nocí skvelo nahradí teplé paplóny , a naopak, počas chladnejších nocí poslúži ako ďalšia vrstva, ktorá príjemne zahreje. Lákať vás bude aj starostlivo zložená na okraji postele alebo ležérne zložená cez jej roh.

postel, dekoracne vankuse, deka

Či sa už rozhodnete pre babičkinu háčkovanú alebo pletenú deku, deku z kašmíru alebo umelej kožušiny, dokonale vás prinúti zaľahnúť. Ak potrebujete sami seba presviedčať, že je čas na spánok, pozrite sa na deku s dokonale mäkkého materiálu. Ihneď si uvedomíte, že by ste mali spomaliť a na chvíľku si oddýchnuť.  

Komentáre

Zatiaľ nebol pridaný žiadny komentár

Pridať komentár