Luxusný damašek vs. praktický krep

Autor:emislovensko

Publikované dňa 15.07.2013

  • Luxusný damašek vs. praktický krep

Bavlna sa vďaka svojim výnimočným vlastnostiam dlhodobo využíva pri výrobe posteľného prádla, pričom v súčasnosti má bavlnené vlákno asi 40% podiel na celkovej produkcii tkanín. Tento druh vlákna je aj základom damašku – kvalitnej tkaniny, ktorá začala písať svoju históriu v Číne (12. storočie) a postupne sa dostala i k nám do Európy. Keďže do našej oblasti putovala cez hlavné mesto Sýrie (Damask), jej pomenovanie bolo odvodené práve od tohto názvu. Na výrobu damašku sa prvotne využívali hodvábne prípade ľanové priadze, neskôr sa však začala uplatňovať tzv. mercerovaná bavlna. Mercerácia predstavuje technologický postup využívaný pri bavlnených materiáloch, pri ktorom bavlna získava hodvábny lesk a stáva sa aj omnoho pevnejšou.

damaskove pradlo

Spoločnosť EMI zhotovuje prvotriedne damaškové obliečky, pre uspokojenie najnáročnejších potrieb viacerých zákazníkov. Zhotovujú sa zo 100% vyzrážanej bavlny najvyššej triedy, pričom celková gramáž tejto damaškovej látky je 160g/m2. Charakteristickými znakmi damaškových posteľných obliečok je kvalitné prevedenie, pevnosť a možnosť prania až na 90°C, keďže ide o jednofarebnú tkaninu. Správne udržiavanie týchto obliečok zaručí ich dlhodobú zdravotnú nezávadnosť, vlastnosti ako pri zakúpení a možnosť ich dlhoročného využívania so zárukou spokojnosti celej rodiny. O kvalite a pohodlnosti damaškových obliečok sa často presvedčujú aj  klienti rozličných hotelov a iných ubytovacích zariadení poskytujúcich komfort a vysokú úroveň služieb.

krepové prádlo 

Podobne ako damaškové sú aj krepové posteľné obliečky vyrábané z kvalitnej 100% bavlny don alebo domestic, ktorá má pôvod v EU prípadne v USA. Hlavnou výhodou tohto typu obliečok je ich praktickosť, pretože vzhľadom na úpravu tkaniny nie je potrebné po opraní obliečky žehliť(postačí ich vysušiť a opätovne použiť resp. zložiť). Krepové obliečky sa vyrábajú z klasickej bavlnenej látky, ktorej špecifické vlastnosti ako aj históriu spracovania a využívania popisujeme v osobitnom článku nášho firemného blogu. Nakrepovaná úprava obliečok je okrem iného veľmi príjemná na dotyk a vyzerá netradične avšak trendovo. Navyše sú tieto typy posteľných obliečok charakteristické svojou ľahkosťou, je možné ich využívať počas celého roka, prať v automatickej práčke pri teplote do 60°C a celková gramáž krepu dosahuje hodnotu 135g/m2. V našej ponuke nájdete viaceré  pestré vzory krepových posteľných obliečok s klasickým gombíkovým zapínaním, ktoré vás môžu zaujať a skrášliť aj vašu spálňu. Je už iba na osobnom rozhodnutí každého zákazníka, či sa rozhodne zainvestovať do kvalitných a luxusných obliečok z damašku alebo skôr bude preferovať praktické, ľahšie udržiavateľné a pestré krepové obliečky.

Komentáre

Zatiaľ nebol pridaný žiadny komentár

Pridať komentár