Damaškové obliečky

Autor:emislovensko

Publikované dňa 30.07.2013

  • Damaškové obliečky

Damašek je elegantná a luxusná látka. Môže byť vyrobený z hodvábu, bavlny, ľanu alebo rôznych syntetických vláken. 

damaškové obliečky

Vzory vytlačené na damašku sú zvyčajne kvetinové alebo moderné geometrické. Technika Jaquard, ktorá sa pri tkaní používa najčastejšie, odráža svetlo v rôznych stupňoch v závislosti od polohy pozorovateľa.

 

To sú jedny z dôvodov, prečo je damašek taký populárny. Je jednoduché ho kombinovať s ďalšími látkami, farbami a ozdobami. Prvé kroky pri výbere správneho damaškového prádla je zladiť si farby ktoré máme a k ním vybrať damaškové obliečky. Ak je miestnosť zariadená decentne, damaškové prádlo môžete zladiť s vašou spálňou alebo vybrať výraznejšie farby, ktoré vyniknú. Po výbere damašku je dobré si k nemu vybrať aj plachu odpovedajúcej farby a prehoz, aby sa vám vaše luxusné obliečky nazničili. Damaškové posteľmé prádlo má jemný lesk a tak bude ladiť so saténom.

 

  

damaškové obliečky

Do takto vkusne zariadenej spálne sa tiež hodia dekoračné vankúšiky, ktoré môžu byť z damaškovej látky alebo inej kvalitnej tkaniny. Nemusíte sa báť experimentovať s farbami damaškových obliečok, ak je výzdoba izbe formálna, jednoducho si kúpite klasické a viac formálne obliečky, ak je výzdoba neformálna, môžete zvoliť svieže a sýte farby damaškových obliečok, ktoré vašu izbu rozžiaria. 

damaškové obliečky

Komentáre

Zatiaľ nebol pridaný žiadny komentár

Pridať komentár