Ako luxusne upraviť posteľ

Autor:emislovensko

Publikované dňa 30.07.2013

  • Ako luxusne upraviť posteľ

 

1. Napnite jersey plachtu od spodu na matrac. Napínacie plachty majú gumicku po okraji, ktorá zavezpečí, že sa vám plachta nestiahne, udrží ju pevne na matraci. Uistite sa, že veľkosť gumičky odpovedá veľkosti matraca, nemala by byť ani dlhšia ani širšia. Dôležitá jej aj hrúbka matraca, ak namiesto plachty s väčšou výškou, kúpite plachtu dlhšiu alebo širšiu, síce ju natiahnete na matrac, rohy vám však nebudú pekne sedieť.ako ustlať posteľ

Tip: Najprv natiahnite dva rohy na jednej strane matraca tak, aby sedeli, neskôr na druhej strane. Plachta by nemala prevísať, mala by byť natiahnuta zopár centimetrov za okrajom pod matracom.

2. Roztiahnite plachtu, vyrovnajte. Ak ukladáte matrac s plachtou na posteľ, hrany matraca by mali byť zarovno s hranami dosky na posteli. Ideálne je mať posteľ, kde sa matrac vloží do vopred pripravenej „vane“, čize do dosiek zapadne. Farbu plachty si samozrejme vyberte podľa farby obliečok.

ako ustlat postel

3. Zasuňte plachtu bez gumičky pod matrac. Táto plachta môže byť pod, alebo aj nad jersey plachtou. Čím lepšie ju zasuniete, tým menej bude vytŕčať a tým bude posteľ lepšie vyzerať. Luxusné hotely majú dokonca návody, ako sa plachta bez gumičky má pod matrac zastrčiť.

ako ustlat postel

4. Uhlaďte a skontrolujte rohy matraca, či sú plachty správne natiahnuté. Na spodnej strane matraca spravte „nemocničné rohy“. Takto upravte všetky strany. Nemocničný roh je jednoduchý, necháte plachtu zvesenú,  jednu stranu plachy strčíte pod matrac a prichitíte, potom druhú stranu a roh je hotový. Problém je, že keď budete robiť posledný roh, ostatné sa vám môžu porušiť, preto si ich môžte s niečím upevniť (sponky, špendlíky a pod.), ak dáte jesrey plachtu nad obyčajnú pevnú plachtu tak tieto rozdiely pekne prekryjete.

Strany pritiahnite, vytvoríte hladký povrch.

ako ustlat postele

5. Ak máte rohy, strčte aj strany plachiet pod matrac.

ako ustlat postel

6. Preložte cez posteľ širokú deku. Z obidvoch bočných strán ju zarovnajte rovnomerne. Od hornej strany by mala byť cca 25 centimetrov.

ako ustlat postel

7. Spravte nemocničné rohy aj s dekou, presne ako s pevnou plachtou bez gumičky.

ako ustlat posteľ

8.Vytvorte aj s dekou hladký povrch a strany taktiež zasuňte pod matrac.

ako ustlat postele

9. Preložte prikrývku cez posteľ. Preložte ju asi pol metra od horného okraja. Upravte ju podľa obrázku.

ako ustlat postele

10. Dajte na posteľ prehoz, uistite sa, že obidve strany prehozu sú rovnomerne prehodené cez posteľ.

ako ustlat postele

11. Na posteľ ešte uložte dva veľké vankúše a nejaké dekoračné. Veľkosti vankúšov by mali odpovedať veľkosti postele, v istých prípadoch sa dokonca používajú trojkilové vankúše.

ako ustlat posteľ

Teraz už viete, ako si luxusne upraviť posteľ. Teraz by ste mali mať posteľ prvotriedne upravenú :)

Komentáre

Zatiaľ nebol pridaný žiadny komentár

Pridať komentár