Ako si správne vybrať saténové obliečky

Autor:emislovensko

Publikované dňa 02.08.2013

  • Ako si správne vybrať saténové obliečky

Saténovém obliečky zbožňuje väčšina ľudí  pre ich luxusnú, jemnú, mäkkú a hodvábnu štruktúru. Pred nákupom saténových obliečok sa však uistite, že vaše peniaze budú správne použité a vy si vyberiete to najlepšie. čo trh ponúka.

ako vybrať saténové obliečky

Saténové obliečky príjemne chladia kožu, to je na nich najlepšie, musíte sa však pozerať aj na to z čoho sú vyrobené. V súčastnosti sa saténové obliečky vyrábajú z polyesteru, vinylu, bavlneného saténu a hodvábu. Ak ste rozhodnutí, že si chcete saténové obliečky kúpiť pozrite sa na nasledujúce tipy.

Vo všeobecnosti sa doporučuje vyhýbať sa diskotntným predajcom, kúpou z druhej ruky a podobne. Takisto je vhodné, pokiaľ to je možné, vyhnúť sa elektronickým obchodom, ktoré posteľné prádlo nešijú, teda nie sú prepojené s výrobou. Obliečky im stoja na sklade, čo zvyšuje ceny tých, ktoré musia predať. Cena najlepších saténových obliečok sa tak môže vyšplhať až na 90 – 250 eur za sadu na jednu posteľ.

Odporúča sa nakupovať buď priamo u výrobcu alebo v jeho internetovom obchode, látka nie je stará a nestála rok a viac v kamennom obchode. Takto budete mať ostotu, že saténové obliečky nevybledli na slnku a nie sú poškodené, kedže s nimi bolo minimálne manipulované. Takisto predajcovi poskytujú možnosť ponúknuť vám celkom zaujímavé zľavy, kedže mu nevznikajú náklady na predajňu.

satenové obliečky

Je dôležité, aby obliečky boli kvalitne prešité. Kvalitné saténové obliečky sú jedine tkané, pozrite sa na napríklad bavlnený satén, ak nechtom neodelíte jedno vlákno od druhého, látka je jemná a príjemne chladí, potom ste našli kvalitný bavlnený satén, podobne je to aj s inými druhmi saténu. Väzby medzi vláknami by mali byť silné, medzery minimálne.

Samozrejmosťou pri výbere saténových obiečok je ich farba. Tú si prirodzene vyeriete podľa vkusu a vašej spálne. Na trhu je ponuka široká, a preto si môžete vybrať decentné farby ktoré presne do vašej spálne zapadnú alebo výraznejšie vzory, ktoré zase v spálni vyniknú a izbu rozžiaria.

Kvalitné saténové obliečky sú takou malou investíciou, v posteli trávime približne tretinu života a dobrý spánok považuje väčšina ľudí za veľmi dôležitý. Kvalitné obliečky pritom vydržia celé roky.

Komentáre

Zatiaľ nebol pridaný žiadny komentár

Pridať komentár