Starostlivosť o posteľ: časť 1.

Autor:emislovensko

Publikované dňa 02.08.2013

  • Starostlivosť o posteľ: časť 1.

krepové obliečkyAk ste si dali novoročné predsavzatie, že budete žiť zdravšie, možno by to šlo začať od vašej postele. V posteli priemerný človek strávi takmer tretinu života, je to miesto kde začína a konči deň, takže by sme si ho mali spíjemnniť a starať sa o ňho viac ako o hociktoré iné. Posteľ by malo bt najpohodlnejšie a najkrajšie miesto vo vašom byte. Takisto by ste mu mali venovať najviac pozornosti a udržiavať ho hygienicky čisté.

 

Údržba obliečok

Umývanie

Obliečky vyžadujú pravidelnú starostlivosť.  Názory na interval, v ktorom by ste mali meniť obliečky meniť, sa často mení. Vo všeobenosti však platí názor, že obliečky by sa mali vymieňať raz za týždeň, poprípade raz za dva. Samozrejme ak dôjde k väčšiemu znečisteniu, napríklad ak deti pošpinia posteľné prádlo, je vhodné meniť posteľné prádlo aj častejšie. Obliečky stačí prať v teplej vode s pracím práškom, jemnejšie tkaniny ako bavlnený satén na 40 stupňov, bavlnu napriklad na 60 stupňov, výrobcovia odporúčajú držať sa ich pokynov.

Škvrny na obliečkach

Na škvrny, ktoré je tažko vyprať použite oxygenové pracie prostriedky. Z posteľného prádla je tažko vyprať hlavne kozmetiku.

starostlivosť o obliečky

Sušenie obliečok

Odporúča sa sušenie v sušičke podľa pokynov výrobcu. Vyberajte veci zo sušičky včas, aby ste zabránili vzniku plesní a poškodeniu posteľného prádla.

 

Skladovanie obliečok

Obliečk by mali byť skladované na suchom tmavom mieste, napríklad v skrini. Vyhýbajte sa skaldovaniu obliečok na vlhkých miestach, takisto nie je vhodné skladovanie v plastových obaloch, riskujete vznik plesní a roztočov.

skladovanie obliečok

Výmena obliečok

Častým praním sa opotrebuje aj tá najkvalitnejšia posteľná bielizeň, vymenťe vaše posteľné prádlo hneď ako uvidíte vyblednuté farby, štiepenie lemov alebo iné viditeľné známky starnutia.

Komentáre

Zatiaľ nebol pridaný žiadny komentár

Pridať komentár