Vyberáme najvhodnejšie obliečky na leto

Autor:emislovensko

Publikované dňa 09.08.2013

  • Vyberáme najvhodnejšie obliečky na leto

Vyberáme najvhodnejšie obliečky na leto

Kým prešívané a flanelové obliečky dokonale zahrejú v zime, v letných mesiacoch potrebujete absolútny opak. Leto si žiada ľahšie a vzdušné materiály, ktoré budú podporovať cirkuláciu vzduchu a nezabudnú ani na atraktívny vzhľad.

Nepotrebujete klimatizáciu. Stačí vymeniť posteľné obliečky. Letné obliečky ocení každý jeden člen vašej rodiny, pretože sú vzdušné, pohodlné a nabijú vašu spálňu pozitívnou energiou leta.

Saténové obliečky

Satén je lesklý a hladký materiál, ktorý už v období stredoveku predstavoval luxus a jemnosť. Inak to nie je ani dnes. Je príjemný na dotyk, za čo vďačí hodvábu alebo umelým hodvábnym vláknam, z ktorých môže byť vyrobený. Satén je skvelou voľbou pre pyžamá, spodnú bielizeň, posteľnú bielizeň a obliečky, pretože je príjemný na dotyk a nehreje pokožku. Je ako stvorený do letnej spálne, ktorej nielenže dodá vzdušnosť a ľahkosť, ale tiež atraktívnosť a luxus.

saténové obliečky

Bavlnené obliečky

V prípade, že by sme bavlnené obliečky mali charakterizovať troma slovami, jednoznačne by sme povedali: priedušné, trvanlivé, antialergické. Ich výhodou nie je len vzdušnosť, ale vyznačujú sa tiež cirkuláciou vzduchu okolo tela a schopnosťou prenášať vlhkosť z pokožky. To znamená, že aj počas najhorúcejších letných nocí vás bavlnené obliečky príjemne schladia. Ďalšou ich výhodou je, že bavlnené obliečky vydržia roky prania bez toho, aby sa na nich prejavil čas. A do tretice, sú antialergické, a teda ideálne pre tých, ktorí sú náchylní k alergiám, astme či podráždeniu kože. 

Bavlnené obliečky

 

Hodvábne obliečky

Hodváb je prírodná tkanina, ktorá vďaka svojim vlastnostiam dokonale reguluje teplotu, a preto je skvelou voľbou do vašej letnej spálne. Je priedušný a jeho mäkká štruktúra je veľmi prospešná pre tých, ktorých trápia kožné ochorenia (napr. ekzém). Navyše, ak sa pravidelne budíte s červenými očami a upchatým nosom, tak by ste mali siahnuť práve po obliečkach z hodvábu. Pretože pôsobia ako prírodný repelent voči alergénom a roztočom, ocenia ich ako alergici, tak aj astmatici. Čo ste možno netušili je, že hodváb obsahuje proteíny a esenciálne aminokyseliny, ktoré zmierňujú prejavy starnutia. Tak ako dámy? Už viete, pre ktorý materiál sa rozhodnete?

Hodvábne obliečky

Komentáre

Zatiaľ nebol pridaný žiadny komentár

Pridať komentár