4 kroky k dosiahnutiu dokonalej postele

Autor:emislovensko

Publikované dňa 28.08.2013

  • 4 kroky k dosiahnutiu dokonalej postele

4 kroky k dosiahnutiu dokonalej postele

Nech už je akékoľvek ročné obdobie alebo počasie, je čas pridať vašej spálni komfort, vkus a sviežosť. Pripravili sme pre vás 4 jednoduché kroky, vďaka ktorým bude vaša posteľ voňať sviežosťou a bezchybnosťou.

Ak ste typ človeka, ktorý sa do postele teší každý večer, budete sa tešiť ešte viac. Ak ste typ, ktorý chápe spánok ako nadbytočný luxus, čoskoro sa to zmení. Skutočne vám môžeme sľúbiť, že dodržaním týchto krokov budete zaspávať ľahšie, spať pokojným spánkom a vstávať dokonale naštartovaný do nového dňa.

Základným stavebným kameňom, tak ako vo všetkom, je pochopenie základných prvkov. Nezľaknite sa. Po prečítaní tohto článku si budete istý, že nič jednoduchšie neexistuje.

1. krok: Pochopte základy matematiky vlákien

Možno ste ani netušili, ale podstatným prvkom nie je len materiál, ale tiež počet vlákien. Dokonca si dovolíme tvrdiť, že rozhodujúcu úlohu má práve tento atribút. Jeho úlohou je vystihnúť počet vlákien na centimeter štvorcový povrchovej tkaniny. Spravidla platí, že čím je počet vlákien vyšší, tým je tkanina odolnejšia a mäkšia. Zároveň to znamená, že posteľná bielizeň s vyšším počtom vlákien vydrží dlhšie, výplň z nej nebude unikať, a navyše sa do jej vnútra nedostanú nečistoty.

Počet vlákien

TIP: To, aký je materiál mäkký, môže závisieť od viacerých faktorov, ako je typ tkaniny či priadze, ceny, výrobcu, atď. Najlepším riešením však je, ak sami vyskúšate, ktorý materiál je pre vás najpríjemnejší na dotyk.
 

2. krok: Udržiavajte sviežosť

Už z vlastných skúseností určite viete, že v čerstvo vypratej posteľnej bielizni sa vždy vyspíte najlepšie. Príjemná vôňa vás neúprosne láka, a vy zaľahnete do perín ešte skôr, ako ste plánovali. Ako pre váš komfort, tak aj pre spánok je najlepšie, keď budete vašu posteľnú bielizeň udržiavať neustále sviežu a voňavú.

Pranie obliečok posteľné prádlo

TIP: To, ako často budete prať posteľnú bielizeň je len na vás a na vašich požiadavkách. Nemali by ste však zabúdať na pracie pokyny a skontrolovať si ich ešte pred začatím prania. Je to dôležitý krok, ktorý s vás uistí v tom, že obliečky nevyblednú a vankúše nestratia objem.

3. krok: Nebojte sa farieb

Niektoré farby sú vášmu srdcu bližšie, iné naopak, vôbec nemusíte. V prípade, že sa rozhodnete vyberať farby posteľnej bielizne do vašej spálne, je samozrejmé, že si budete všímať skôr tie, ktoré máte najradšej. Naša jediná rada znie: Nebojte sa farieb. Oživia a spríjemnia prostredie vašej spálne.

Farebná posteľná bielizeň posteľné prádlo

TIP: Postupujte nasledovne. Vyberte si základnú farbu posteľného prádla, najčastejšími farbami sú snová modrá, romantická levanduľová alebo machovo zelená.K tejto farbe môžete následne dopĺňať farebné motívy s použitím vankúšov, diek alebo prikrývok. Tajomstvom úspechu je začať s doplnkami v neutrálnejších farbách, ako je biela alebo šedá, a postupne pridávať doplnky jasnejších a výraznejších farieb, ktoré oživia a zvýraznia posteľ. Inšpirovať sa môžete článkom: Najhorúcejšie trendy posteľnej bielizne na rok 2013 alebo paletami farieb, ktoré vás znavigujú a poradia vám, ako skombinovať farby tak, aby mala vaša posteľ jednotný vzhľad.

4. Krok: Doprajte posteli nový rozmer

Nákup zbrusu kompletnej sady posteľnej bielizne môže byť drahý špás, a navyše to nemusí byť najľahšia úloha. Častým problémom je nájsť atraktívnu sadu, ktorej každý prvok vzbudí záujem. Preto je výborným riešením pridávanie nových elementov vo forme vankúšov a prestieradiel, ktoré môžete následne obmieňať a kombinovať. Použiť môžete rôzne variácie farieb, vzorov alebo textúr, čo pridá kontrast a štýl postele. Veľmi obľúbené a moderné sú háčkované a prešívané vankúše, doplnené o koráliky, ktorými pridáte hĺbku hornej časti postele.

 Vankúše doplnok posteľnej bielizne

TIP: Spomeňte si na deky a dečky od starej mamy. Okrem toho, že vás príjemne zahrejú, dodajú tiež spálni trendového ducha. Môžete ich prehodiť cez roh postele alebo zaujímavo zložiť, a ak sa počas relaxácie s dobrou knihou ochladí, jednoducho sa prikryjete.

 

Komentáre

Zatiaľ nebol pridaný žiadny komentár

Pridať komentár